{{next.header}}
Inledde dagen gjorde vår hemmatränare Kristian Lindberg med sin egentränade Gandalf Brodde som gjorde sin första start och tog en enkel seger. Stall SoFo äger.
I lopp 2 segrade Tom Horpestad med björn Ceder tränade Ingrid C.
Hans Crebas och Ikaros Di Quattro tog hem segern i lopp 3.
Per-Ludvig Nilsen fick köra åt Odd-Arne Sagholen och vann med M.H.Herkules.
Hemmaseger blev det i lopp 5 där Jonas Ås och Christina Tilps nyförvärv Global Company vann. Christina satt själv i sulkyn och ägargänget är Tobbe och Ulrika Arenander, Lars Lindh och Stall Exclusive.
Efter kvalet var det dags för 7 bygdetravslopp. Inledde det gjorde Håkan Olsson och Vilde af Sola.
Lopp 7 vanns utav Nora Glide och Göran S Karlsson.
Fina Stjernelita och Emil Sillén vann lopp 8.
Ponnyloppet kategori A vann Consors Hilja och Lea Mattsson.
I ponnyloppet kategori B blev det en segerstrid på Travskolans hästar där Slätthans Fantasy och Emilia Lohman stog som slutsegrare.
Lopp 11 var ett idealtidslopp för 3-åriga kallblod och där vann Tom Horpestad med Fjord Jenta.
Lopp 12 som också var ett idealtidslopp för varmblod och monté, där vann Maria E Persson med Jörgen Pettersson tränade Bravivivicimo.
Vi tackar för en fin travdag och hoppas vi syns igen lördag 12 februari då vi kör breddlopp med första start kl 11.00.